Posadzki Przemysłowe JSW - Posadzki betonowe

Posadzki betonowe

Blisko 30-letnia obecność Zakładu Produkcji Betonu J&SW w Polsce nie tylko ugruntowała pozycję firmy na rynku, ale pozwoliła również na udoskonalenie realizowanych projektów, zgodnie z oczekiwaniami nabywców. Doskonała znajomość parametrów oferowanych przez nas produktów gwarantuje uzyskanie betonowej posadzki przemysłowej o pożądanych przez kienta cechach.

W ramach naszych usług wykonujemy także prace ogólnobudowlane, związane z przygotowaniem podłoża i podbudowy pod posadzkę.

Wąsko wykwalifikowana kadra pracownicza umożliwia nam świadczenie usług na najwyższym poziomie. Kompetencje naszych zespołów, doświadczenie oraz bezkompromisowość w doborze materiałów znajduje odzwierciedlenie w liczbie zadowolonych klientów. Państwa uznanie stanowi nadrzędny motor napędowy naszych działań i jednocześnie jest wyzwaniem przed każdą nową współpracą.

Posadzki betonowe

Dlaczego akurat posadzki betonowe Bielsko?

Ponieważ posadzki betonowe coraz częściej zyskują uznanie wśród użytkowników funkcjonalnych wnętrz, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych paneli, podłóg drewnianych i płytek. Jest to zasługa cech, jakie wyróżnia beton pośród innych materiałów wykończeniowych. Trwałość, wielofunkcyjność oraz minimalny wysiłek przy pielęgnacji tego materiału sprawia, że posadzki betonowe mogą być z powodzeniem zastosowane we wszystkich pomieszczeniach w domu, piwnicy, a nawet na strychu. Oznacza to, że posadzka betonowa posiada niemal nieograniczone możliwości zastosowania w budownictwie użyteczności publicznej i w zabudowie jedno- lub wielorodzinnej.

Dużym atutem podłóg betonowych jest szeroka możliwość ich indywidualnych modyfikacji. Można je bowiem barwić, szlifować, wytłaczać, polerować i malować we wzory, w zależności od potrzeb czy obowiązujących trendów. Betonowe posadzki bardzo dobrze prezentują się w nowoczesnych, surowych wnętrzach, typu „loft”. Nadają im niepowtarzalny, oryginalny charakter. Duża uniwersalność posadzek betonowych sprawia, że mogą stanowić zarówno podstawę wykończenia całego wnętrza, jak i stanowić nienachalny dodatek w tle.

Szybki kontakt

888 794 888
Posadzki betonowe

Przygotowanie oferty posadzki betonowej na Śląsku i w Bielsku-Białej

Na przygotowanie oferty posadzki betonowej na Śląsku i w Bielsku-Białej składa się co najmniej kilka czynników. Należy do nich m.in. uzyskanie niezbędnych informacji na temat projektu, spotkanie w celu ustalenia indywidualnych założeń współpracy czy określenie wizji działania. Na podstawie uzyskanych informacji tworzymy spersonalizowaną ofertę, która uwzględnia takie aspekty jak specyfikacja użytkowa, zalecenia inwestora i warunki budowlane. Kompleksowość, wieloletnie doświadczenie i sprawdzona strategia działania składają się na jednorodną, spójną koncepcję posadzki betonowej. Wynik analizy techniczno-technologicznej jest ostatnim aspektem decydującym o finalnym kształcie projektu posadzki. Jeśli zachodzi taka konieczność, na projekcie nanosimy ostatnie poprawki, a następnie przechodzimy do działań właściwych. Na każdym etapie współpracy pozostajemy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem telefonu lub formularza kontaktowego.

Nasza oferta posadzek betonowych na Śląsku

W swojej ofercie posiadamy przede wszystkim posadzki betonowe utwardzone powierzchniowo w systemie suchych posypek utwardzających, tzw. Dry Shake Topping. Posadzki te składają się z płyt betonowych o określonej grubości i ustalonym stopniu uzbrojenia betonu (zbrojenia stalą lub włóknami syntetycznymi).Fundamentalne znaczenie ma również klasa betonu. Parametry te uzależnione są zazwyczaj od przeznaczenia posadzki przemysłowej w danym obiekcie. Na tym etapie profesjonalnie i fachowo doradzimy Państwu wybór odpowiedniej grubości i optymalnego utwardzenie powierzchni.

Proces produkcji mieszanki betonowej

Prace posadzkarskie rozpoczynamy w momencie ułożenia warstwy poślizgowej, czyli tzw. folii PE lub folii kubełkowej. Następnie ustawiamy dylatację obwodową przy ścianach i słupach, a beton preparujemy do wylania. W tak przygotowanym obiekcie umieszczamy mieszankę betonową. W dalszej kolejności beton układamy, niwelujemy powierzchnię za pomocą niwelatora laserowego o wysokiej dokładności i przygotowujemy przewidziane spadki posadzki. Po zawibrowaniu mieszanki betonowej rozpoczynamy mechaniczne zacieranie powierzchni posadzki betonowej.

Proces zacierania betonu na powierzchni doprowadza do wytworzenia tzw. mleczka betonowego. Po związaniu posadzki stałoby się ono najsłabszym elementem płyty betonowej, dlatego wierzch posadzki pokrywamy wysokiej klasy preparatami utwardzającymi. Pozwalają one nie tylko zwiększyć wytrzymałość powierzchni na ścieranie i odporność na uderzenia, ale również poprawić szczelność posadzki i korzystnie wpłynąć na wydłużenie okresu jej eksploatacji.

Posadzka betonowa – jakie powinny być warunki pracy?

Posadzka betonowa to najlepsze możliwe rozwiązanie dla klientów oczekujących od przestrzeni użytkowej spełnienia warunków trwałości i komfortu użytkowania. Ze względu na doskonałe parametry użytkowe, posadzkę betonową można zastosować zarówno we wnętrzach budynków, jak i na otwartych przestrzeniach. Posadzka betonowa to doskonałe podłoże na parkingu bądź wjeździe do garażu. Aby posadzka właściwie spełniała swoje funkcje, powinna być dobrana oraz zaprojektowana w oparciu o konkretne, fachowo wyznaczone wartości i parametry. Jest to o tyle istotne, że przez cały okres użytkowania posadzka narażona jest na szereg destrukcyjnych czynników, takich jak ścieranie, wnikanie olejów i innych płynów, obciążenia statyczne i dynamiczne, obecność środków odladzających, a nawet zamrażanie i rozmrażanie.

Posadzki betonowe

Beton przeznaczony na posadzkę powinien zatem posiadać w swoim składzie zbrojenie rozproszone, którego głównym celem jest obniżenie naturalnego skurczu betonu i uzyskanie znacznie wyższej wytrzymałości na zginanie. Niski skurcz oznacza jednocześnie wyższą estetykę posadzki, poprzez ograniczenie ilości cięć dylatacyjnych. Beton przeznaczony na posadzkę zawiera zwykle zbrojenia rozproszone w postaci włókna stalowego lub konstrukcyjne włókna polimerowe. W betonie przeznaczonym na posadzkę, lepszą funkcjonalnością odznaczają się zbrojenia z konstrukcyjnych włókien polimerowych, gdyż w odróżnieniu od włókien stalowych, nie są zagrożone powstaniem korozji pod wpływem soli odladzających.

Ma to szczególne znaczenie dla użytkowania pomieszczeń znajdujących się w tzw. strefie wejściowej, takich jak wiatrołapy, pomieszczenia gospodarcze, czy garaże. Ze względu na funkcjonalność tych pomieszczeń, posadzka ma częsty kontakt z woda i solą pochodząca z mokrego obuwia, parasoli czy opon. Niezabezpieczony, surowy beton absorbuje płynne zanieczyszczenia, pozostawiając na powierzchni ślady brudnych butów, samochodu czy trawy z kosiarki. Oszlifowana posadzka betonowa z masy samopoziomującej jest zdecydowanie mniej podatna na zabrudzenia, gdyż nie posiada właściwości higroskopijnych, odpowiednich dla surowego betonu. Posadzka betonowa Bielsko-Biała to gwarancja uzyskania powierzchni funkcjonalnej, estetycznej i łatwej w utrzymaniu.

Aby użytkowanie posadzek betonowych stało się jeszcze łatwiejsze, proponujemy Państwu zabezpieczenie betonu przed zaplamieniem i zniszczeniem. Dwie warstwy przeznaczonych do tego celu, specjalistycznych impregnatów akrylowo-silikonowych lub epoksydowych, znacznie przedłużają żywotność i pożądane właściwości posadzki betonowej. Do impregnacji można również zastosować trzy rodzaje farb – uretanowo-alkidowe, akrylowo-silikonowe i epoksydowe. Najskuteczniejszą formą zabezpieczenia posadzki przed ścieraniem i szkodliwymi związkami chemicznymi są farby uretanowo-alkidowe i epoksydowe. Ich wydajność wynosi 3-5 m2/l.

Zakres prac w przypadku wykonania posadzki przemysłowej na Śląsku

 • Ułożenie izolacji poziomej folią PE gr. 0,2 mm
 • Ułożenie izolacji pionowej z pianki poliuretanowej wokół słupów i ścian
 • Powierzchniowe zawibrowanie betonu listwą wibracyjną
 • Ułożenie warstwy betonu posadzkowego
 • Poziomowanie z wykorzystaniem niwelatora laserowego
 • Wykonanie utwardzenia powierzchniowego – rozłożenie posypki utwardzającej
 • Impregnacja posadzki
 • Mechaniczne zatarcie posadzki
 • Nacięcie szczelin dylatacyjnych
 • Wypełnienie szczelin dylatacyjnych jednoskładnikową żywicą poliuretanową, po upływie 30 dni.

Podpowiemy. Doradzimy.

888 560 888

Ponadto mogą Państwo skorzystać z wariantów dodatkowych, takich jak:

 1. Poziomowanie kanalizacji:
  • Osadzanie kratek ściekowych
  • Osadzanie korytek
  • Osadzanie kanałów znajdujących się na obszarze wykonywanej posadzki
  • Osadzenie kątowników lub innych elementów kończących krawędzie posadzki
 2. Kątowniki w bramach
 3. Kątowniki w drzwiach i kanałach warsztatowych
 4. Układanie styropianu, jako warstwy termoizolacyjnej pod posadzkę
 5. Szalowanie posadzki na istniejącej podbudowie
 6. Wykonanie i montaż zbrojenia posadzki

Zajmujemy się profesjonalnym, kompleksowym przygotowywaniem posadzek betonowych na terenie Śląska i okolic. Posiadamy swoje węzły betoniarskie w miastach: Czechowice-Dziedzice, Knurów i Bielsko-Biała oraz działamy w miejscowościach ościennych na terenie województwa śląskiego i małopolskiego.

Na dynamikę zmian i doskonalenie świadczonych przez nas usług, wpływają przede wszystkim oczekiwania naszych klientów, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, pytania i sugestie z ich strony. W oparciu o nabytą wiedzę i bogate, wieloletnie doświadczenie, chętnie rozwiejemy powstałe wątpliwości i odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa kwestie. Doradzimy także wybór odpowiedniego kierunku działania i stworzymy optymalny plan dla wskazanych pomieszczeń. Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonu.

ponad 129 zadowolonych klientów

+48 888 560 888